Vi har kigget på denne uges tilbudsaviser for dagligvarebutikker i Hørsholm og fundet nogle fantastiske tilbud. Her er et udpluk af de bedste tilbud fra Meny, Netto, Rema 1000 og SuperBrugsen.
4 nye boliger er kommet til salg den seneste uge i Hørsholm. Vi giver dig her det fulde overblik over, hvilke boliger der er tale om og hvad de koster.
Hørsholm byder på en spændende uge med lærerige og tankevækkende arrangementer. Oplev et foredrag med Connie Hedegaard på Hørsholm Bibliotek, og deltag i en diskussion om moderne genetik på Kulturhus Trommen.
Seneste opdateringer fra Nordsjællands Politi på X: Vi er færdige på stedet, og der er åbnet for trafikken i alle retninger igen. Der var tale om et vigepligtsuheld, og der var ingen alvorlig personskade. #politidk
I går eftermiddags oplevede to bilister mistænkelige forsøg på at sælge guld på Helsingørmotorvejen, herunder i Hørsholm. Klokken 17.58 bemærkede en bilist en mand ved Hørsholm, der stod og flagrede med armene. Bilisten valgte at stoppe for at høre, hvad der var galt, og manden forsøgte at sælge sit guldur.
Drømmer du om en bolig i absolut topklasse? Vi har samlet de dyreste boliger, der lige nu er til salg i Hørsholm.
Kom og oplev en weekend med kreative hænder, kongelige gør-det-selv-projekter og fascinerende film i Hørsholm. Der venter spændende oplevelser for alle aldre i de kommende dage.
Måske vil du ikke betale meget for din næste bolig, eller måske leder du efter et håndværkertilbud? Lige her finder du i hvert fald de billigste boliger i Hørsholm.
Klokken 11.49 fandt et forsøg på tricktyveri sted på Syrenvej ved Lagkagehuset i Hørsholm. To mænd forsøgte at stjæle en 20-årig kvindes iPhone ved at lægge et stykke A4-papir på bordet, mens de talte sammen på et ukendt sprog.
Klokken 03.02 blev en 20-årig kvinde stoppet af politiet, mens hun kom kørende ad Ådalsparkvej i Hørsholm. Kvinden blev testet positiv ved en narkometertest og blev derfor anholdt og sigtet for at køre bil i narkopåvirket tilstand.
Hver onsdag formiddag åbner Kokkedal Kirke dørene for alle, der ønsker at deltage i "Pusterummet" – en kirkecafé fyldt med hyggesnak og sang. Arrangementet finder sted kl. 10.00, og alle er velkomne til at deltage i fællesskabet.
Et færdselsuheld fandt sted på Helsingørmotorvejen i Hørsholm klokken 09.02, da en 37-årig kvinde fra Kokkedal kørte bag en 60-årig mand fra Hornbæk. Manden bremsede pludselig op på grund af kø, hvilket kvinden overså, og hun påkørte derfor mandens bil bagfra.